Robootika näitusel Tallinnas

Nutikad lapsed Naerusuu lasteaiast ja Luce koolist osalesid FIRST LEGO League Jr. näitusel

Naerusuu Eralasteaias on legorobootikaga juba mõnda aega tegeletud tublide juhendajate toel ning sel aastal nakatati ehituspisikuga ka samas majas tegutsevaid Luce kooli I klassi lapsi.

Vilgas mõtte- ja ehitustöö saatis möödunud paari nädalat, mil robootikahuvilised lasteaiast kui ka I klassi õpilaste seast moodustasid ühtse meeskonna, et taaskord osaleda FIRST LEGO League Jr. näitusel. Tegu on 6-9aastastele lastele suunatud programmiga,  mille eesmärgiks on luua mittevõistlev õpikeskkond, teaduse ja tehnoloogia populariseerimine ning lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. Igal aastal tutvustatakse uut väljakutset, millele lahendust otsitakse toetudes programmile omastele põhiväärtustele – meeskonnatöö, iseseisev uurimine, kogemuste ning avatuste jagamine teistega, abivalmidus ja lahkus, kaasosalejate austamine.

Sel aastal kandis hooaeg nime „Veeseiklus“, mille sihiks oli ärgitada lapsi kaasa mõtlema, kuidas oma kodus või kodukoha ümbruses vett kasutatakse, mis on selle vee teekond ja kuidas ühte osa sellest teekonnast paremaks muuta. Mõttetegevuse tulemusena sündis meeskond „Lastemaja VeeTiim“, mille kõik väiksed insenerid töötasid idee kallal, kuidas targalt ära kasutada vihmavett. Valminud motoriseeritud mudel kandis nime „Rõõmsad piisad“, mida lapsed tutvustasid 5. mail FIRST LEGO League Jr. näitusel Laagri koolis Tallinna külje all. Projekt pälvis näitusel palju positiivset tähelepanu ja heakskiitu. Päev kulmineerus autasustamisega, mil fännide rõõmuhõisete saatel kõikidele tublidele osalejatele riputati kaela medalid ning tunnustati diplomiga.

Brita Pärtel

• FIRST LEGO League Jr. on Ameerikas 2004.a käivitatud rahvusvaheline “käed-külge”  teaduse- ja tehnoloogia populariseerimise programm lastele.

• FIRST LEGO League Jr. eesmärk on luua mittevõistlev õpikeskkond kuni 9 aastasest lastest moodustatud  kuni 6 liikmega meeskondadele

• Selline keskkond aitab lastel koos õppida, näidata ja jagada oma teadmisi, mida nad saavad FIRST LEGO League Jr. hooaja väljakutset uurides.